Kaip vartoti mikrožalumynus?

Trumpas žalumynų vartojimo gidas

garbanoti

2/10/20221 min read

Kas yra mikrožalumynai ir kaip juos vartoti?

Internete yra daug informacijos apie mikrožalumynų naudingąsias savybes, kiek daug vitaminų jie savyje talpina ir daug daug receptų, kaip pasigaminti sveiką ir gražų maistą, tačiau kaip tinkamai laikyti ir vartoti šiuos žalumynus informacijos rasti sunku, todėl čia pasidalinsime naudinga informacija, kaip laikyti ir vartoti mikrožalumynus, kad jais mėgautis galėtumėte ilgiau ir patogiau.

Kas yra mikrožalumynai?

Mikrožalumynai – tai nedideli, 3-7cm aukščio valgomieji augalai. Tai jau ne daigintos sėklos, bet dar ir ne daržovės. Tai toks tarpinis gležnas, traškus, sultingas ir skanus augaliukas, o svarbiausia – jie auga ištisus metus! Mikrožalumynai yra atskiras gyvasis stebuklas – jie pagyvina patiekalą, papildo jo skonį, praturtina maisto racioną vitaminais ir mikroelementais. Restoranų šefai mikrožalumynus naudoja patiekalų puošybai.

Kaip vartoti mikrožalumynus?

Įsigijus žalumynų, juos reikėtų laikyti šaldytuve, geriausia apatiniame daržovių stalčiuje, uždaroje pakuotėje. Tokiu būdu žalumynai stovės bent savaitę ir nesuvys, kadangi didžiąją jų dalį sudaro vanduo, kuris lengvai nugaruoja. Prieš pradedant valgyti, rekomenduojame žalumynus nuplauti šaltu vandeniu. Tokiu būdu nuplaunami prie žalumynų kamieno, ar prie lapų užsilikę augaliukų sėklų lukštai, žemių likučiai. Sėklų lukštai mikrožalumynuose - labai dažnas ir visiškai natūralus reiškinys. Daugumos augalų sėklų lukštai yra maži ir gležni, kurie nedaro jokios įtakos maikrožalumynų vartojimo patirčiai, tačiau saulėgrąžų lukštai - visai kas kita. Nors dauguma saulėgrąžų lukštų nukrenta augimo metu, arba nusiplauna kartu su šaltu vandeniu, tačiau dalis sėklų vis vien lieka prisitvirtinusios prie augalėlių. Tam, kad kiek įmanoma labiau pasišalintų sėklų lukštai, rekomenduojame saulėgrąžų ūglius 5-10 minučių pamirkyti šaltame vandenyje, nes nuo vandens lukštai pasidaro minkštesni ir lengviau nubyra.

Jeigu netyčia palikote žalumynus atviroje pakuotėle/ indelyje ir šie pradėjo vysti, gali būti, kad juos pakaks tiesiog uždengti ir įdėti į šaldytuvą, arba palaikyti šaltame vandenyje apie 10 minučių. Tokiu būdu ūgliukai susigrąžins nugaravusį vandenį.

Gyvenimas susideda iš daug mažų smulkmenų ir detalių, o žinant detales ir mokant su jomis tvarkytis - gyvenimas tampa gražesnis. Skanaus!