Mikrožalumynai - geriausi keto dietos draugai

garbanoti

3/15/20221 min read

Keto dieta, kitaip- ketogeninė dieta, yra mitybos planas, kuriuo atsisakoma angliavandenių, t.y. visų vaisių, daržovių, ar uogų, ką jau kalbėti apie visas grūdines kultūras su iš jų gaminamais maisto produktais.

Praktikuojantys keto dietą žino - nauda yra akivaizdi: pagėrėja energijos įsisavinimas, pagėrėja sportinė forma ir rezultatai, susitvarko kepenų veikla - galima visiškai panaikinti debeto ir prediabeto simptomus, arba net juos visiškai išsigydyti, susireguliuoja apetitas, galima nesunkiai atsikratyti viršsvorio.

Taikant ketoninę dietą, rekomenduojama valgyti žalios spalvos daržoves dėl jose esančių skaidulų, vitaminų (nors vitaminų turi visos daržovės) ir labai mažo krakmolo kiekio. Tačiau ilgainiui, griežtai laikantis keto dietos, gali išsivystyti avitaminozė - vitaminų trūkumas, nes pakankamo kiekio ir pakankamos paletės vitaminų iš mėsos ir pieno produktų, nenaudojant papildomų vitaminų, yra tiesiog neįmanoma.

Ir čia pasirodo naudingieji mirkožalumynai! Jie ne veltui yra vadinami vitaminų bombomis - vitaminų mažuosiuose ūgliuose yra apie 4 kartus daugiau, nei suaugusiose daržovėse/ sėklose, o krakmolo yra tiek nedaug, kad jis net nėra matuojamas (mg). Todėl dauguma pasišventusių keto dietos entuziastų, norėdami praktikuoti ketogeninę dietą, anksčiau ar vėliau atsisuka į mikrožalumynus: ridikėliai, saulėgrąžos, brokoliai, kukurūzai, žirniai... Tai tik maža dalis iš visų mikrožalumynų rūšių. kurie savyje sukaupia gerokai daugiau vitaminų (A, B,B1, B2, B3, B6, B9, C, E, K...) ir mikroelementų (Ca, Fe, Mg, P, K, Zn, CU...), nei suaugusios daržovės, tačiau savyje turi tik šiek tiek krakmolo.

Mikrožalumynai - skanu ir sveika. Skanaus!