Ridikėliai - maistas nuo pagirių

Įžvalgos apie ridikėlių naudingąsias savybes

garbanoti

2/11/20221 min read

Po savaitgalių ir vakarėlių vaišinant draugus užkandžiais su ridikėliais, ne vienas jų man paskui užsiminė, kad šie užkandžiai pastebimai palengvino linksmo savaitgalio pasėkmes: jie jautėsi žvaliau, turėjo daugiau energijos ir atgavo gerą nuotaiką. Nusprendžiau pasigilinti į ridikėlių naudingąsias medžiagas ir ką jos turi bendro su pagirių šalinimu.

Pasak įvairiausių mokslinių tyrimų, atliktų šia tema, prieita prie išvadų, kad geriausios medžiagos gydyti pagirioms- B grupės vitaminai: vitaminas B1 (tiaminas), vitaminas B2 (riboflavinas), vitaminas B6, vitaminas B12 ir folio rūgštis. Šios grupės vitaminai ženkliai sumažina dehitraciją, galvos skausmą ir kitus simptomus.

Iš kitų mikro elementų, labai svarbūs yra magnis- mažina uždegiminius procesus ir antioksidantai- tokie kaip vitaminas C ir vitaminas E- padeda organizmui pasisavinti skysčius ir mažina pykinimą. Na o elektrolitai, tokie kaip kalis, padeda subalansuoti bendrą organizmo darbą.

Dabar pažvelkime į vitaminus ir mikro elementus, esančius ridikėlių ūgliuose: vitaminas A, visa B grupės vitaminų paletė, vitaminas C, vitaminas E, vitaminas K, folio rūgštis. Mikro elementai kalcis, geležis, magnis, fosforas, kalis, cinkas ir varis.

Palyginus vitaminus ir mikro elementus, kurie slopina pagirias su vitaminais ir mikro elementais, esančiais ridikėlių ūgliuose, galima aiškiai teigti, kad ridikėlių mikro žalumynai turi visko, ko reikia pagirioms slopinti. Iš savo asmeninės patirties galiu pridėti, kad vien aštrumas, esantis ridikėlių ūgliuose, maloniai tonizuoja.

Jeigu ieškote būdų, kaip išvengti pagirių, geriausias būdas iš viso atsisakyti alkoholio, tačiau jei jau nusprendėte smagiai praleisti savaitgalį, pasėkmes padės sumažinti skanūs ir naudingi ridikėlių ūgliai. Skanaus!